עונות

עונות ביפן

 עונות ביפן

עונות ביפן

אביב (מרץ  -מאי)

עונה מומלצת ביפן היא עונת פריחת הדובדבן. האביב מתחיל בדרום החם ומתפשט אט אט צפונה. לאורכה של המדינה נמשכת הפריחה כשישה שבועות, אך בכל אזור היא נמשכת ימים ספורים בלבד. בעונה זו, היפנים מבלים בפארקים וחוגגים את הפריחה. בתי הספר יוצאים לחופשת האביב מאמצע מרץ ועד תחילת אפריל. זוהי תקופה די עמוסה בתיירות יפנית במרבית האטרקציות התיירותיות. שבוע הזהב (golden week) מתחיל בסוף אפריל עד השבוע הראשון של מאי. תחבורה, לינה ואטרקציות תיירותיות מלאות בתקופה זו לכן מומלץ להזמין מקומות מספר חודשים מראש.

אם רוצים לראות את פריחת הדובדבן באיזורים של טוקיו וקיוטו מומלץ להגיע בין השבוע האחרון של מרץ ל-10 ימים ראשונים של אפריל.

עונות ביפן

קיץ (יוני - אוגוסט)

עונת הגשמים ביפן מתחילה לרוב באוקינאווה בתחילת מאי, ובשאר האזורים בתחילת יוני. הגשמים נמשכים עד אמצע יולי. אמנם יולי אוגוסט חם ולח ברוב אזורי יפן, אך תקופת הקיץ תוססת ועשירה באירועים.

אמצע אוגוסט נחשב לשיא עונת התיירות עבור היפנים. תושבים רבים יוצאים לחופשות במהלך תקופה זו ומבקרים את משפחותיהם ביפן. לכן מומלץ לקנות מראש מקום שמור ברכבת מפאת העומס.

המלצתנו היא לא להגיע לטייל בחודשים יולי-אוגוסט, מזג האוויר לא טוב, מאוד חם,לח וגשום.

עונות ביפן

סתיו (ספטמבר - נובמבר)

בספטמבר-אוקטובר עדיין יש טייפונים אבל המזג אויר מתקרר ופוחתת הלחות. עלי השלכת משנים את צבעם לאדום, כתום וצהוב. השלכת ביפן היא מתופעות היפות בעולם. מזג האויר בעונה זו הפכפך ולא יציב.

עונות ביפן

(חורף (דצמבר-פבואר

מסוף נובמבר העיר כולה מוארת בנורות צבעוניות לרגל חג המולד, שנחגג בסגנון יפני ייחודי ושונה מחגיגו המולד המוכרות. עונה זו היא מהקרות בשנה והטמפרטורות נעון בין 0-10 מעלות. ראש השנה נחשב לאחד החגים החשובים ביותר ביפן. מומלץ להימנע מביקור ביפן בשבוע האחרון של דצמבר, בזמן זה מאות אלפי אנשים נוסעים בזמנים אלה בחזרה לעיר הולדתם כדי לבלות את החג בחיק משפחתם, באתרי סקי ובאטרקציות התיירותיות, מומלץ לקחת זאת בחשבון ולהערך בהתאם במידה ותחליטו להגיע בעונה זו.